Pousada Seu Reinaldo
Pousada Seu Reinaldo Paraty består af 9 værelser og er 25-minutters gåafstand fra Centro Histórico.
Hotellet ligger 10 minutters kørsel fra Defensor Perpetuo Fæstningsmuseum. Paratys centrum kan nås indenfor 25 minutters gang.
Restaurante a Casa er et perfekt sted til at nyde et måltid fra sydamerikansk køkken, beliggende inden for 15 minutters gåtur fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Corisquinho-flodens vandfald4783 km
På hotellet
General
- Parkering
På værelset
- Klimaanlæg
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Pousada Seu Reinaldo hotel?
Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra det Pousada Seu Reinaldo hotel. - ❓
Er der parkeringsplads ved et Pousada Seu Reinaldo hotel?
Der er en parkeringsplads på et Pousada Seu Reinaldo hotel gratis. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Pousada Seu Reinaldo hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Pousada Seu Reinaldo hotel er 923$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det Pousada Seu Reinaldo hotel?
Det Pousada Seu Reinaldo hotel tilbyder Suite med en queensize-seng og Suite til familie at vælge imellem.